Думаєте 1 вересня лише День Знань і початок навчального року? А ось і ні! Це ще й День народження дитячого футбольного клубу «Тавр», якому виповнилося 2 роки.

Найкраще у дитячому футболі – краса гри і простота, а ще здорове суперництво між майбутніми чоловіками. Саме «Таври»  стали яскравим прикладом соціальних ініціатив Генічеська без будь-яких високих закликів і благодійності.

Денис Стеценко, тренер команди, цілком слушно зауважує, що кубки і медалі не такі вже й важливі, але, безперечно, приємні супутники результату гри. Проте найважливіше – посмішки і щасливі очі дітей, батьків і глядачів. Варто завжди пам’ятати, що важливі матчі неможливо переграти, а воля до перемоги формується наполегливою працею і справжнім чоловічим характером!

Усе починалося із тренувань із сином на місцевому стадіоні, потім була пропозиція про роботу із дошкільнятами, тренування, створення назви, емблеми і форми для команди, пошук однодумців і фінансів, участь у змаганнях, проведення понад 100 ігор (переважною більшістю переможних) і море приємних вражень.

Але про все трохи детальніше від головного натхненника розвитку дитячого футболу Дениса Стеценка:

-Денисе, цікаво, чому саме дитячий футбол?

-Як не прикро, але саме дитячі командні види спорту не надто розвинені у нашій місцевості. Чим зайняті дітлахи? Комп’ютери, планшети, телефони – ось і весь вільний час. Звісно,можна довго розповідати про розвиток сучасних технологій, необхідність знань про усі інновації світу, щоб не пасти задніх у такому шаленому житті. Сумно спостерігати за маленькими людьми, яких поглинає віртуальність… Головним у вихованні вважаю постійну присутність рідних у житті нащадків. Зрозуміло, що не всі повинні ставати майстрами спорту, але ж рух – це життя (посміхається). Тому футбол – саме те, що потрібне для фізичного розвитку маленького організму, до речі, тренування в ідеалі мають починатися із 4-5 річного віку.

– Чому саме «Таври» і чому у жовто-синіх смугастих футболках?

– Тавр – це данина історії нашого краю, спочатку планувався анімаційний персонаж на емблему команди, та ми ж пам’ятаємо про гордий народ, нащадками якого є, тому саме Тавренят і треную. Жовто-синій колір – данина символіці нашої держави, а смужка – вказівка на належність до морського краю. Усе цілком природно і вдало поєдналось і у формі, і у змісті.

– Чи багато вдалося здійснити із запланованого?

– Усі наші плани, не зважаючи на негативний вплив карантину, ми перевиконали вдвічі! Із нещодавніх перемог – І місце в м. Маріуполь до Дня Незалежності. Майстерність у будь-якій справі має постійно відточуватись і допомагають у цьому товариські матчі і участь у різноманітних заходах у Києві, Чернігові, Харкові, Херсоні та ін. містах.

– Хто допомагає у втіленні запланованого?

– Усі успіхи команди – це результат допомоги і підтримки батьків, які продовжують надихати команду не лише після перемоги, але й не у зовсім легкі часи. Також дякую від щирого серця людям, які допомагають розвиватися нашому клубу: Тетяні Чумаченко, Миколі Ніколенку, Олексію Гаху, Денису Гречухіну, Віталію Матвєєву, Дмитру Султановському, Олександру Бартеньєву, Олександру Тулупову, та багатьом іншим.

– Скільки дітей тренується на даний момент і як потрапити до команди?

– 29, різного віку. ДФК “Тавр” продовжує набір хлопців 2012, 2013, 2014, 2015, 2016 років народження, чиї серця завмирають від гри у футбол. Основні вимоги – любов до спорту, основна група із фізкультури, бажання дитини і підтримка батьків. Тренування відбуваються 2-3 рази на тиждень абсолютно безкоштовно. Серед учасників нашого клубу мешканці не лише Генічеська, а й району. До речі, до карантину 2020 року навіть 6 дівчат теж хотіли стати частиною нашої команди. Чому ні? Ось тобі і нові обрії та завдання!

 Дитячий футбол – це не забіг, де треба прийти першим, це – тривалий  марафон, у котрому важливо дістатися фінішу і здолати вершину спортивного Олімпу. Нових вражень, перемог і звершень Вам, нащадки славного і волелюбного народу!

Ксенія Богач