29 серпня розпочався фестиваль Koktebel Jazz Festival Arabatka, який триватиме до 5 вересня. Після  анексії Криму, фестиваль декілька років проводили  на чорноморському узбережжі  в Одеській області – спочатку  у Затоці, потім у Чорноморську, але не знайшли належного партнерства. У  2019 році його скромно провели у Києві на Трухановому острові. У 2020-му довелось призупинити проведення через  локдаун. Нині фестиваль, що отримав грантову підтримку від USAID в Україні за програмою розвитку внутрішнього туризму, тестує Азовське узбережжя.

Президент фестивалю Лілія Млінарич розповіла, що Арабатська Стрілка, Щасливцеве з-поміж мальовничих куточків України  обране для проведення заходу не випадково: дуже хотілося повернутися до моря, і не просто моря, а красивого моря, і до Криму.

«Для нас це стало немовби поверненням саме до Криму: це і повітря, і полин, як у Коктебелі. А ще у «Джаз Фесту» є слоган: «Ми щасливі разом». А де ж можна бути щасливими, як не у Щасливцевому? Не зважаючи на те, що була тут у дитинстві, змогла віднайти «машину часу» і разом із командою організаторів ми поринули у приємні спогади. Обрали цього року теплий формат, у чомусь навіть ретровий, саме це і є родзинкою. Дуже чудово було б  залучити  до заходів більшу кількість місцевого населення, гостей із інших регіонів і продовжити сезон, адже у проекті USAID «Економічна підтримка східної України» саме Приазов’я є пріоритетним регіоном», – зазначила Лілія Млінарич.

***

Наталья Терещенко, фронтвумен групи «Chubareenee», цього року вперше на фестивалі. «Назва групи має цікаву історію – бенд-лідер, гітарист Сергій, мешкає у Києві, район Отрадне, там були хлопці, які захоплювались танцями і малювали графіті, підписувалися як «Chubareenee», нам сподобалося і ми продовжили цю назву у своїй музиці, оскільки їх творчість існувала ще років двадцять тому», – розповіла Наталья.

Яка мета Вашої участі у фестивалі?

-Чудово  провести час, гарно відіграти концерт, подарувати усім гарний настрій.

Зараз триває епідемія, чи не лякає Вас коронавірус?

-Не лякає, ми дотримуємося соціальної дистанції і пам’ятаємо про засоби безпеки, думаю, все буде добре.

Зараз у Вас є можливість звернутися до наших читачів, місцевих мешканців, що б Ви хотіли сказати?

– Бажаю всім успіху, щоб з’явилась можливість, не зважаючи на усі труднощі, почуватися прекрасно, насолоджуватися цими останніми спекотними днями. Бажаю просто гарного настрою і всього найкращого!

***

Познайомимо Вас ще із однією чудовою панянкою – Катериною Кожемяко, яка приїхала на Азовське узбережжя зі своїми дітками із міста Кривий Ріг вже вдруге. «Ми дуже приємно здивовані. Яскраво-прикрашена сцена, приємні ведучі, музиканти, усі глядачі налаштовані на отримання позитивних емоцій»,- поділилася враженнями Катерина.

– Як вважаєте, чи потрібні такі фестивалі, все ж таки це чималі витрати?

– Вважаю, потрібні, бо вони сприяють розвитку  естетичного смаку як дорослих, так і дітей. Несуть культуру у наше життя, музичні здібності молоді теж можуть удосконалюватися  саме тут. А відпочиваючі налаштовуються на чудові моменти і гарно проводять час зі своїми рідними і друзями у компанії музики і мрій. Єдине, що може трохи не подобатися – час проведення фестивалю, бо майже усі вже повернулися із відпочинку додому, збирають дітей до школи. І ще днів десять тому ще більша кількість людей мала б можливість долучитися до чудового світу джазу. Початок серпня – чим не найвдаліший час для чудового свята музики?

А, може, головне – не час, а місце і лише приємні люди поруч, і, звичайно, море і  щастя насолоджуватися гарною музикою і цікавим спілкуванням.

КСЕНИЯ БОГАЧ

ОЛЕКСАНДР КОСЕНКО, фото автора