Так називається щорічний обласний (заочний) конкурс сценаріїв та методичних розробок виховних заходів серед педагогічних працівників закладів загальної середньої, позашкільної, професійної (професійно – технічної) освіти.

Ось уже більше десяти років активно беруть у ньому участь і наші вчителі та керівники гуртків.  2020 – 2021 навчальний рік став найбільш  плідним для них за результатами цього конкурсу.

Незважаючи на те, що частина уроків проводилась у дистанційному режимі, більшість педагогів знаходили час і для залучення до творчості здобувачів освіти, й нерідко вони самі ставали для них прикладом.

І хоча існує думка, що в період канікул та дистанційного навчання вчителі працюють менше, вона помилкова. Хіба що є більше часу для творчості. Про це свідчать підсумки обласного конкурсу «Перлина натхнення», які оприлюднені в кінці січня 2022 року. Із сорока шести надісланих робіт переможцями і призерами журі визнані сорок чотири!

Найбільший успіх мали конкурсні сценарії з номінацій «Національно – патріотичне виховання», «Здоровий спосіб життя», «Родинно-сімейне виховання. Серед обласних переможців в них  –  Дорошенко С.Д., Махтєєва  А.О., Бабенко Н.М. (Генічеський ЗЗСО №3), Черненко І.О., Мартиненко М.О., Коваленко А.В. (Генічеський палац творчості дітей та юнацтва).

На фото: Дорошенко С.Д.

На фото: Мартиненко М.О.

На фото: Черненко І.О.

На фото: Коваленко А.В.

Слід зазначити, що географія учасників «Перлини натхнення» постійно доповнюється новими її учасниками.

Пробують свої сили у творчості і є прикладом для своїх колег і директора освітніх закладів та їх заступники, серед яких – Дзугань О.А. та Лисенко О.Л. (м. Генічеськ), Бондаренко О.А. (с. Червоне), Махтєєва А.О. (м. Генічеськ), Горова Н.В., Ізмайлова О.В. (с. Олексіївка).

На фото: Лисенко О.Л.

На фото: Бондаренко О.А.

На фото: Махтєєва А.О.

Та не тільки вчителі Херсонщини беруть участь у конкурсі. До нього приєдналися й педагоги інших міст України. Як, наприклад, Галина Чепара, яка мешкає в Закарпатті. Вона вже вдруге надсилає на конкурс свої роботи. І у цьому році виборола перше місце у номінації «Родинно–сімейне виховання».

Так що, один із дипломів переможців «пішов» у Берегове Закарпатської області.

Особливістю конкурсу «Перлина натхнення» – 2021 стало те, що його учасники не тільки пишуть сценарії для проведення їх у межах класу чи школи, а й ураховують й можливість їх проведення під час дистанційного навчання, – зауважують працівники Херсонського державного будинку художньої творчості . – Цьогорічні учасники з Генічеського району представили цікаві роботи, які охоплюють позакласне життя дітей різного віку у закладах освіти: від наймолодших здобувачів освіти до старшокласників. Та й тематика їхніх робіт дозволяє простежити, чим цікавиться наша учнівська молодь.

У свою чергу хочеться подякувати співробітникам ХД БХТ (директор В.В. Висовень), які в нелегкий час, спричинений карантинними обмеженнями, сприяють розвитку творчості, закликають до віри в життя й бажають дорослим і дітям, перш за все, натхнення.

ВАЛЕНТИНА ВОЛОДИМИРОВА