В останні роки погода у нашому регіоні суттєво змінилася. Літо стало більш сухим з ураганними вітрами. Весна, не встигнувши початися, різко переходить у літо зі зливами. А ось осінь нас просто балує своїми фарбами, сонячними днями і, як не дивно, цвітінням квітів і навіть плодоношенням фруктів та овочів!

Якщо чесно, то я не пам’ятаю, щоб у листопаді ми збирали полуницю. Але ось уже як два роки поспіль полуниця «божеволіє». По сьогоднішній день ми вдома збираємо врожай, а в середині ягідних кущів – цвітіння, проростають нові пагони, і безліч ще не дозрілих плодів!

А любителів квітництва останні роки тішить бурхливе цвітіння троянд. Чи є це аномалією? Ми поцікавилися у Інни Тісліченко, метеоролога Генічеської гідрометеорологічної станції.

Як розповіла пані Інна, це зовсім не аномалія, а звичайна характерна погода для нашого регіону.

Найхолоднішими роками саме у нашому регіоні були 90-ті, коли  триденна  мінімальна температура  у листопаді  1993 року  становила майже  мінус 20 градусів.

А ось максимальна температура у листопаді була зафіксована 2003 року, і становила  плюс 29,1градуси.  Та самою рекордною температура  за листопад  була у 1990 році, тоді стовпчики термометра сягали навіть плюс 32,5градуси.

В цьому році максимальна температурою за  жовтень становила  плюс 21,3 градуси, а мінімальна – мінус 1,4 градуси.

Вже наступного тижня синоптики прогнозують різке зниження температури до мінус 2. Але похолодання буде не довгим.

До речі,  Гідрометеорологічна служба України цього року відзначатиме 19 листопада своє 100-річчя. З нагоди ювілею і дня метеоролога, яке також відзначається у цей день, ми  вітаємо всіх працівників нашої Гідрометеостанції зі святом, бажаємо всього найкращого, і тільки ясної і теплої погоди у житті!

Ірина Михайличенко