Майстриня Ганна Щичко з Щасливцеве посіла друге місце на обласному конкурсі, присвяченому Дню Незалежності України, у номінації «Сувенір, що презентує місцеву громаду”.

Закінчився перший обласний конкурс «Таврійський сувенір», присвячений Дню Незалежності України. 60 неповторних робіт представлено 23 майстрами декоративно-ужиткового мистецтва Херсонської області. До розгляду були запропоновані сучасні ляльки і ляльки-мотанки в автентичних українських костюмах мешканців Таврійського краю, плетіння та бісероплетіння, миловаріння, травлення та різьблення на гусячих яйцях і ще багато іншого.

Усі роботи надзвичайно гарні і несуть часточку краси, добра і тепла рук та душі своїх виконавців. Зрозуміло, що у нашому світі витвори мистецтва мають ще й приносити прибуток своїм авторам, тому оцінювалася ще й маркетингова спроможність експоната. Чи зацікавлять вироби покупця? Звісно, деякі роботи вже замовлені, або навіть мають чергу на виконання.

Дуже приємно, що у номінації «Сувенір, що презентує місцеву громаду» здобула перемогу Ганна Щичко, представниця Генічеської ОТГ із роботою «Арабатський сувенір».

Майстриня є постійною учасницею різноманітних мистецьких заходів нашого краю: флешмобів «Заквітчаймо Україну рушниками», присвяченого 30-річчю Незалежності, «Матусина сорочка», виставок і акцій.  У цьому конкурсі брала участь уперше і відразу посіла ІІ місце. Вона є авторкою найбільшої писанки «Дерево життя» півдня України, встановленої Щасливцевською сільрадою за рахунок спонсорів.

Вишивка, ікони, художній розпис, виготовлення брошок, колекціонування традиційного українського одягу різних регіонів України – ось невеликий перелік захоплень Ганни. Писанкарством займається три роки, улюблені техніки – воскова і травлення.

Що ж символізують зображення на писанках? Кожен колір несе своє символічне значення. Блакитний відтінок моря символізує небо, повітря, воду, чистоту та здоров’я. На розписаних яйцях означає насичення та небесну силу. Безконечник або кривулька, що схожі на морські хвилі відтворюють воду, її плинність. Риба – важливий символ у писанкарстві. Іхтіс – знак риби, означає, що чоловік на ім’я Ісус, який жив у конкретний час у конкретному місці, – є Христос. Вода, на думку наших предків, є уособленням життєдайної жіночої енергії, джерелом могутніх сил природи. З погляду християнства вода символізує очищення. Саме тому хрещення, освячення страв, житла відбуваються із використанням свяченої води. На писанках окрім кривульок та безконечників воду також зображують зиґзаґами та хвилястими візерунками. Якорі, серце, роза вітрів – наша з Вами данина морському краю, втілення любові до нього.

Дуже часто писанки, крашанки для нас асоціюються із Великоднем і весною, а у доробку майстрині це ще й надзвичайно гарні різдвяні ялинкові прикраси, немов вирізьблені із тендітного льодового мережива. Її брошки є яскравим подарунком, прикрасять одяг будь-якої панянки, навіть найвибагливішої.

Звідки пані Анна бере натхнення? Від природи і людей, які її оточують. Єдина прикрість у втіленні усіх творчих задумів закоротка доба…лише двадцять чотири  години…

Натхнення,  нових ідей, матеріальної спроможності у виконанні запланованого, тобі Майстрине!

Ksenia Sea